Yaşam

Dünyanın En Kısa Adamı Unvanı El Değiştirdi!

“Dünyanın en kısa adamı” unvanı el değiştirdi. 2002 doğumlu Afshin Esmaeil Ghaderzadeh, Guinness Rekorlar Kitabı adını yazdırmayı başardı. İranlı adam 65.24 santimetreyükseklik değeri, ayrıca Guinness tarafından ” dünyanın en kısa adamı” olarak tescillendi.

Rekorun bir önceki sahibi Kolombiyalı Edward Hernandez’di. Hernandez’in uzunluğu, 72.10 santimetre olarak kaydedildi. 6.86 santimetrelik fark rekortmeni değiştirdi.

Sadece 6,5 kilogram olan adam, dünyanın dördüncü en kısa adamı!

Afshin Esmaeil Ghaderzadeh doğumda sadece 700 gram ağırlığındaydı. 20 yıldır sadece 6 kilo verebilen adam bugün 6,5 kiloya kadar sahip . Guinness yetkilileri, Ghaderzadeh’in şu ana kadar kimliği tespit edilen kişi olduğunu belirledi. dördüncü en kısa adamilan ettiler.

İran’ın Batı Azerbaycan eyaleti Bukan’da dünyaya gelen Afshin Esmaeil Ghaderzadeh fiziksel durumu nedeniyle. eğitimsiz . Konuyla ilgili açıklama yapan baba Ghaderzadeh, ” Tedaviler ve oğlumun fiziksel zayıflığı okumayı bırakmasının nedeniydi. Zihinsel problem yok.” sözlerini kullandı.

Afshin Esmaeil Ghaderzadeh kısa boylu olmasına rağmen hayatı bizimle devam ediyor . Özellikle akıllı telefon kullanmakta çok iyi olduğunu söyleyen dünyanın en kısa adamı, yaşadığı tek sorunun telefonun ölçeği olduğunu söylüyor. Ghaderzadeh telefonunda uzun zaman geçirdiğinde ölçeğine dayanamaz. o yorgun.

Yaptığı açıklamalarda mutlu olduğunu söyleyen Afshin Esmaeil Ghaderzadeh, bugüne kadar yaşadığı bölgede bunu dile getirdi. ünlü bir isim olduğunu söylüyor. “ İnsanlardan gördüğüm ilgiyi seviyorum. Kendimi özel hissettiriyor.“Dünyanın en kısa adamı bundan sonra tüm dünyanın onu tanıyacağını söylüyor.” Hayalim aileme yardım etmek . Bu küresel tanınma, hayalimi gerçekleştirmeme yardımcı olabilir.” ifadesini kullanan Ghaderzadeh, geleceğe yönelik planlarını bu şekilde anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu