Haber

HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı’na yönelik saldırıya ilişkin açıklamalar

BAKANLARDAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı binasına düzenlenen bıçaklı saldırıya ilişkin, “Bugün saat 17.40 sıralarında AS isimli bir kişi HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı binasına bıçaklı saldırı düzenledi. Saldırıda yaralanan HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir ile saldırıda hayatını kaybeden İl Sekreteri Sacit Pişgin’e acil şifalar diliyoruz” dedi.

‘ADLİ SORUŞTURMA DEVAM EDİYOR’ Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirten Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir ve İl Sekreteri Sayın Sacit Pişgin’e İl Binasında düzenlenen saldırıyı şiddetle kınıyorum. Gerekli adli soruşturma başlatılmış ve bir kişi gözaltına alınmıştır. Hain saldırının tüm yönleriyle aydınlatılması için adli soruşturma sürüyor. Merhumun ailesine ve HÜDA PAR teşkilatına başsağlığı diliyorum.” ‘ŞARTLARIMIZ HÜDA PAR GRUBUNA’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “HÜDA PAR Adana İl Başkanı Salih Demir ve İl Sekreteri Sacit Pişgin’in hedef alındığı hain saldırıyı kınıyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden Sacit Pişgin’e Allah’tan rahmet, yaralı Salih Demir’e acil şifalar diliyoruz. Güvenlik güçlerimiz faili hemen yakalamıştır ve şiddet olayı derinlemesine araştırılacaktır. Ziyaretlerimizi iletiyoruz” dedi.

Düzgün Barış DENİZ/ ANKARA,

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu